www.woodcraft.cz

Tábor 3 x 4

(25.8. 2018 - 1.9. 18)
Odkazy

Proč 3 krát 4? Protože: 3 psi (Indy, Freya, Keksík), 3 koně (Eliška, Prcek, Zuzanka), 3 děti (Anetka, Matýsek, Zuzanka) a 3 dospělí (Yuči, Lesnička, Krystýnka)… Ale taky s námi pár dní tábořila Tanči a její úžasná rodina :-)

 

foto25.8. Sobota

Ráno jsme přijeli na tábořiště. Sbaleno bylo už z pátku. Postavili jsme týpí za pomoci Kristýnky, Káji a Dáši. Yuči rozdělal oheň třením dřev. Odpoledne se šlo na procházku na skautskou louku. Prcek kulhá. Děti usnuly brzo. Dlouho jsme si povídali.

26.8. Neděle

fotoDopoledne procházka. Šli jsme všichni 3 koně, 3 dospělí, 3 děti a 3 psi. Děti se klouzali v listí a lezli na skalky. Oběd jsme si dali před týpím. Bylo příjemně. Přijela Dáša. Yuči postavil překážkovou dráhu pro děti. Čteme pohádky. Děti odpadli opět brzo. V noci zářil úplněk.

27.8. Pondělí

Po snídani se připravilo dřevo. Yuči vzal Elišku ven. Lesnička vařila oběd. Kristýnka šla s dětma na procházku. Koním se přesunul ohradník, aby měli čerstvou trávu. Odpoledne jsme postavili vikingský stan pro Tančí s rodinou. Procházka s koníkama. Večer přijela Tančí, Břek, Matěj a Anička.

foto28.8. Úterý

Dopoledne přijel kovář podívat se na Prcka, proč kulhá. Nic nenašel. Děti si hráli. K obědu byl velký hrnec bramborových knedlíků s uzeným a zelím. Odpoledne jsme odpočívali a pak povozili děti na koních.

29.8. Středa

fotoDopoledne Kristýnka s dětmi odjela. Zbyli 3 děti, tak mohl jezdit každý na jednom koni. Po poledni přijela Martina pro Indyho. Pak Šárka s veterinářem Slabým. Prcek má bolavé koleno. Nejspíš se někde zranil. Po obědě odpolední pohádka a odpočinek. Děti s Kristýnkou a Šárkou šli na procházku. Přijela Martina a přespala.

30.8. Čtvrtek

K snídani Kristýnka uvařila vločkovou kaši. Přesunuli jsme koním ohradník na novou pastvu. Děti si malovali a skákali na vozíku. Lesnička vařila zelňačku. Po obědě zázračně usnuli skoro všechny děti. Tančí s rodinou balili domů a večer odjeli.

31.8. Pátek

fotoDěti vozili dřevo. Po obědě děti běhali 50m na korálkový čin. Fotila se skupinovka před týpím. Děti se povozili na koních. Přijeli Šárka s Toníkem a přespali.

foto

1.9. Sobota

V noci prší. Ráno taky. Yuči s Kristýnkou odvezli koně. Balíme. Kája přijel pomoct. Anetka a Matýsek objevili právě vytvořenou tůňku v potoce a zkoušeli výšku svých holinek. Nezůstalo na nich místo suchý. Při odjezdu jsme opět kvůli dešti neodjeli. Zachránil nás traktor – z čehož měl Matýsek několikadenní zážitek.

foto

Eva Spálená - Lesnička
powered by © Pavel Spáleny web engine - Yučikala Wičaša www.yucikala.net