www.woodcraft.cz

Račí tábor

(4.7. 2015 - 12.7. 15)
Odkazy

Zúčastnění: Yučikala, Lesnička, Marta, Martinka, Tinači, Olča, Míla, Sára, Stáňa, Prcek a Indy

Sobota

Táboření bylo u Paběnic kousek od Kluků. Našli jsme si tam hezkou louku v lese. Táboření nám začlo vedrama. S Yučim (teda spíš Yuči) jsme zvládli postavit a zařídit vikinský stan včetně malého odpočinku.
Večer se přijel podívat Prcek.

rakNeděle

V noci bylo živo. Štěkali srnci, skřehotali ptáci, houkala sova. Ráno začala stoupat teplota. Vyšplhala se až na 34°C. Yuči přivezl Martu s Martinkou a největší vedro jsme strávili u vysychajícího potůčku. Hráli jsme slovní hry a Indy byl rád, že tam s ním někdo je.
V potoce se objevil rak. Yuči z něj měl hroznou radost a fotil o 106.
Večer dorazil opět Prcek. Tentokrát i s kytarou. Vytáhl se i indiánský buben a hrálo se a zpívalo.

Pondělí

Dopoledne odjel Prcek na pole. Teplota dnes klesla na 26°C, ale bylo dusno. Po obědě jsme dali dadánek a pexeso a šli na procházku.
Vraceli jsme se přes skautský tábor. I když na nás trochu nedůvěřivě koukali.

Úterý

matka roduTeplota opět vystoupala na 32°C, ale zvládli jsme trochu vyrábění. Marta si dělala lapač snů. Já spravovala paličky na buben a Yuči moje boty.
Odpoledne zpestřila krátká procházka, kde jsme objevili dřevo na topení. Každý z nás něco přitáhl, včetně Indyho.
V noci přišla bouřka. Indy nervózně seděl a ozařující blesky dělali z jeho stínu na dveřích vlkodlaka. Nakonec se opatrně nasoukal dovnitř a dělal, že tam není.
 

střílímeStředa

Ráno jsme nezjistili žádné škody. Potůček se konečně trochu naplnil. Jen nebylo jisté, zda odjedeme na nákup. Cesty jsou po dešti kluzké. Vše dobře dopadlo. Dokonce jsme v Kauflandu potkali našeho trenéra na koně. Odpoledne se šlo na dřevo. Vyrábělo se a střílelo z luků. Počasí se konečně umoudřilo. Bylo 22°C, takže akorát.

Čtvrtek

Odpoledne jsme čekali návštěvu – Martinu na kole. Najednou se v lese u auta objevila postava a tajemně obcházela tábor. Yuči to šel obhlédnout a přivedl pána, který se vydal na své vytuněné babetě na výlet. Představil se jako Snorry, nabídli jsme mu čaj a sušenky a teplo ohýnku a nakonec si s náma povídal asi dvě hodiny. Martina dorazila hned po něm. Odpoledne se střílelo z luku a vzduchovky.

Pátek

Dnes bylo zase teplo a slunečno. Tak se vytáhli deky a kožešiny na slunce. Šlo se na dřevo a Martina se s náma v poledne rozloučila. Odpoledne jsme šli prozkoumat nedaleký dům, kam si Yuči udělal noční výpravu, protože odsud byl v noci slyšet hluk.
Cestou jsme potkali Prcka schovaného za stromem. Teda našel ho Indy vyštěkáním, pašák jeden. Večer dorazili Stáňa s Bellynkou a Oli s Mílou a Sárinkou.

Sobota

fotoDopoledne se šlo na procházku. Martince se moc nechtělo, tak se část vrátila dřív. Sára s Martinkou si spolu hráli na dece. Po obědě šli Olča, Míla, Sára a Stáňa do Hraběšína a ostatní jsme si zase trochu zastříleli.
Marta vymyslela večerní protahování. Přidali se skoro všichni. Večer se vybalili poslední zbytky dobrot a byla hostina. Nevěděli jsme, co samou mlsobou sníst, tak se vymyslel šlehačkový salát s čokoládovými bonbóny, a nebo salát obalený tekutou čokoládou.

Neděle

Postupně všichni odjeli. Stáňa vzala Martu do Prahy. Já s Yučim jsme (opět ve vedru) složili tábor a jeli domů. Ještě že to máme 8km od domova.
večer
 
Eva Spálená – Lesnička
powered by © Pavel Spáleny web engine - Yučikala Wičaša www.yucikala.net