www.woodcraft.cz

TaMaLo

(2.5. 2013 - 5.5. 13)

zúčastnění: Lesnička, Yuči, Ahíya a Indy

   Náš vlastní potokNáš busík cestu zvládl. Jak by ne, když ma už letité zkušenosti :-) Stavba stanu šla rychle. Zelenáč si svuj odvoz odpracoval. Postupně se sjíždeli ostatní včetně Ahiyi a mě. Stihla jsem to jen tak tak, brzy začlo pršet. Nejdřív málo pak hodně, pak zase málo a tak to šlo i celý další den.

   V noci i ve dne nás ukolíbávaly kapky deště. Jenže to nebylo všechno. Seděli jsme si takhle v pátek v poklidu a trávili oběd a co nevidíme. Pod náma se začala dělat tůňka. Ta se ale pak změnila ve vodní dílo. Museli jsme rýčkem vykopat kanál skrz stan, aby nás to nevypláchlo, a protože se tam nedalo chodit, tak jsme přez to naskládali dřevo. No úplný Gabčíkovo. Všichni se na to chodili dívat. V sobotu se počasí umírnilo a louka trochu oschla.

   Pravěká scénkaV pátek večer přijely poslední tlupy dětí. Vedoucí jim připravili pravěkou hru. Předcházela jí vtipná scénka tří neandrtálců. Ve hře měli děti rozdělat oheň a převézt ho přez rybník na voru. Ahiya se zúčastnila taky. Přepravit a rozfoukat oheň zvládly holky na jedničku.

   PřednáškaYuči si připravil přednášku o výchově psů a praktickou ukázku s Indouškem. Děti si měli na Indyho lehnout. Zájemců bylo, že by ho zalehli :-) Ukázka stopování se na konec nekonala, protože Indy se zhulil olší a moc mu to nečuchalo. My jsme taky jeli celý den na olši a večer na Valetolu :-)

   SněmVečer v sobotu se konal sněm. Přijel i Bobr a Yuči mohl být pasovaný na Velkého Sachema, na svůj titul by patřičně hrdý :-) Udělilo se i pár orlích per.

   ScénkaVedoucí si na neděli připravili poslední hru. Byly to sehrané scénky, které podle scénáře měli vždy dva lidi sehrát. Bobr s modrou oblohou Yučiho a Tokatamaniho měl největší úspěch :-)

   Při balení nám opět trochu skráplo, takže jsme měli mokrý stan a busík se taky trochu zapotil při vyjíždění kopečku v lese. Na táboření bylo tolik lidí, že nám trvalo půl hodiny je obejít a rozloučit se. A pak nás čelala už jen cesta domů a teplá vana :-)

Eva Beková - Lesnička
powered by © Pavel Spáleny web engine - Yučikala Wičaša www.yucikala.net